I Edycja – Wyniki

Zwycięzcy I edycji konkursu „Mozaikowa mapa Polski”

Miło nam poinformować, że wyłoniliśmy pierwszych zwycięzców w konkursie „Mozaikowa mapa Polski”. Celem projektu jest stworzenie mapy mozaik, które znajdują się na terenie naszego kraju. Chcemy również zwrócić uwagę opinii publicznej na problem niszczejących dzieł sztuki oraz wywołać zainteresowanie tematyką ich ratowania.

Wirtualny przewodnik po Polsce

Do I edycji konkursu nadesłano blisko 80 zdjęć. Dzięki temu na naszej stronie, w interaktywnej mapie, znalazło się wiele nowych punktów z mozaikami o różnorodnej formie i tematyce. Podczas planowania wakacyjnych wyjazdów po Polsce zachęcamy więc, aby do niej zajrzeć i sprawdzić co uwzględnić w planie wycieczki po danym mieście. Każda mozaika jest oryginalna i ma niepowtarzalny urok – dlatego warto zobaczyć je na żywo.

Zwycięzcy I edycji

Komisja konkursowa spotkała się we wtorek – 6 sierpnia br. Wybór trzech laureatów nie był łatwy, ponieważ wszystkie zdjęcia były bardzo ciekawe, a ich autorzy wykazali się kreatywnością oraz fantazją w uchwyceniu całego piękna mozaiki.

Po długich obradach spośród wszystkich zgłoszeń wyłoniono trzech zwycięzców I edycji konkursu „Mozaikowa mapa Polski”, z którymi skontaktujemy się osobiście, aby ustalić szczegóły dotyczące przekazania nagród.

1 miejsce i nagrodę główną – smartfon HTC One – przyznano Tomaszowi Szularowi za zdjęcie mozaiki w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 50, która przedstawia astronautę Jurija Gagarina. Dzieło powstało w 1969 roku i znajduje się na ścianie auli Uniwersytetu Zielonogórskiego. Twórcami mozaiki są: Witold Cichacz i Henryk Krakowiak.

I miejsce

I miejsce

2 miejsce zajęła Alicja Niedźwiadek, która sfotografowała w Kołobrzegu przy ul. Wylotowej mozaikę z lat 60-tych. Piękna dekoracja o tematyce morskiej znajduje się na fasadzie ośrodka wczasowego „Dom Rybaka”. Jej autorem jest znany w Polsce i za granicą artysta-plastyk Olgierd Szerląg.

II Miejsce

II Miejsce

3 miejscem został z kolei wyróżniony Piotr Olejnik, za zdjęcie mozaiki autorstwa Franciszka Wyleżucha, która przedstawia układy scalone. Można ją podziwiać na budynku Zakładu Elektroniki Górniczej w Tychach, przy ul. Biskupa Burshego 3.

III Miejsce

III Miejsce

Laureaci 2 i 3 miejsca otrzymają dwie równorzędne nagrody w postaci zdjęcia wybranej mozaiki wydrukowane na piance, w formacie 40×40 cm, oraz album z ciekawymi miejscami, który na pewno może się przydać podczas planowania podróży.

Konkurs trwa dalej

Przypominamy również, że konkurs kończy się 20 grudnia br., także czekamy na kolejne zdjęcia mozaik do naszej mapy. Aby wziąć w nim udział wystarczy wypełnić formularz, który znaleźć można na naszej stronie w zakładce dodaj swoją mozaikę i przesłać zdjęcia sfotografowanego przez siebie obiektu. Zapraszamy do udziału w projekcie oraz na profil akcji „Ratujemy Mozaiki” na Facebook’u