II Edycja – Wyniki

Znamy zwycięzców drugiej edycji konkursu Mozaikowa mapa Polski

Druga edycja konkursu Mozaikowa mapa Polski zakończona! Jury wybrało trzech szczęśliwców, do których trafią nagrody rzeczowe. Ale to nie koniec konkursowych zmagań. Oficjalnie rozpoczynamy trzeci etap budowania interaktywnej mapy polskich mozaik. Zapraszamy do udziału!

Trójka najlepszych

Zwyciężczynią drugiej edycji konkursu Mozaikowa mapa Polski została Anna Kaczmarska, która odkryła przed nami piękno mozaiki znajdującej się w Zespole Szkół Muzycznych w Rzeszowie. W jej ręce trafi smartfon HTC One. W gronie laureatów znaleźli się również Leszek Włodkowski-Moszej, który sfotografował dekorację upamiętniającą bitwę pod Cedynią z 972 roku, oraz Piotr Kyc za przesłane zdjęcie wakacyjnej mozaiki z Nowego Sącza. Obaj Panowie otrzymują równorzędne nagrody w postaci fotografii wybranej mozaiki wydrukowanej na piance oraz albumu ze zdjęciami miejsc wartych odwiedzenia. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

I miejsce

I miejsce – Anna Kaczmarska

II Miejsce

II Miejsce – Leszek Włodkowski-Moszej

III Miejsce

III Miejsce – Piotr Kyc

Ostatni etap konkursu już trwa

Przed nami trzeci etap konkursu, którego wyniki poznamy w grudniu. Jeśli w Waszych zbiorach znajdują się zdjęcia mozaik zdobiących okoliczne budynki, nie zwlekajcie z ich wysyłką. Wejdźcie na stronę www.ratujemymozaiki.com i dodajcie swoje fotografie oraz krótki opis. Oprócz satysfakcji, że dzięki Wam powstaje unikatowa mapa, która jest zbiorem polskiego dziedzictwa kulturowego, macie również szansę na wygranie atrakcyjnych nagród rzeczowych. To już ostatnia taka możliwość!

Dlaczego właśnie mozaiki?

Barwne mozaiki w różnorodnej formie i tematyce zdobią ściany budynków na terenie całej Polski. Niestety niejednokrotnie ulegają zniszczeniu i zapomnieniu, a wraz z upływem czasu tracą swój urok. Aby je ocalić, Grupa Paradyż i Fundacja Architektury zainicjowały akcję Ratujemy Mozaikia konkurs Mozaikowa mapa Polski  to jedno z działań prowadzonych w ramach projektu.

Zapraszamy do udziału w projekcie

oraz na profile „Ratujemy Mozaiki” i „Fundacja Architektury” na Facebook’u